جدیدترین اخبار و مطالب

اجرای 2 پروژه پتروشیمی در کرمان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

اجرای ۲ پروژه پتروشیمی در کرمان

دسته بندی : اخبار تاریخ : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶

استاندار کرمان گفت: خط صلح گاز ایران به شرق آسیا از استان کرمان عبور می‌کنند که ظرفیت خوبی برای اجرای پروژه‌های پتروشیمی در این استان هست که هم‌اکنون دو پروژه پتروشیمی در حال اجرا در کرمان داریم.

به گفته ایسنا،«علیرضا رزم‌حسینی» ظهر امروز نهم آبان‌ماه در حاشیه آئین کلنگ‌زنی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی یزدان‌شهر زرند گفت: ایرانیان زیادی در کشورهای مختلف داریم که دارای سرمایه مادی و همچنین صلاحیت‌ها علمی هستند که می توانند به ایران برگردند و ایران را بسازند.

وی با بیان این مطلب که استان کرمان در منطقه خشک جغرافیایی کشور قرار دارد، اظهار کرد: با وجود قرار گرفتن در این موقعیت، ۲۵ درصد باغات کشور در استان کرمان می باشد، همچنین استان کرمان قطب معدنی کشور هست.

استاندار کرمان افزود: خط صلح گاز ایران به شرق آسیا از استان کرمان عبور می‌کنند که ظرفیت خوبی برای اجرای پروژه‌های پتروشیمی در این استان هست که هم‌اکنون دو پروژه پتروشیمی در حال اجرا در کرمان داریم.

وی به تاریخ  ۶۰۰۰ ساله استان کرمان اشاره کرد و افزود: استان کرمان تنها استانی هست که ۵ اثر ثبت جهانی در حوزه گردشگری دارد که می‌توان از این ظرفیت در جهت جذب گردشگر و خلق ثروت در استان کرمان نهایت استفاده را کرد.

رزم‌حسینی با بیان این‌که بزرگترین تونل بادی در استان کرمان هست که می‌توان از آن استفاده کنیم، ادامه داد: با توجه به وجود بیش از ۳۳۰ روز آفتابی در استان کرمان، ظرفیت زیادی در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در این استان وجود دارد و تنها استانی هست که ۲۰۰۰ مگاوات عقد قرارداد در این زمینه انجام داده هست.

وی از ظرفیت‌های علمی استان کرمان سخن گفت و خاطرنشان کرد: ۵۰۰۰ عضو هیئت علمی و ۱۱۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی در استان کرمان وجود دارد، و معتقدیم با داشتن چنین ظرفیتی، می‌توانیم استان کرمان را با شرکت‌هایش، سرمایه‌های انسانی و …خواهیم ساخت نه با دولت.

استاندار کرمان با تأکید بر آن‌که توسعه استان کرمان را بر محور دانایی محوری رقم می‌زنیم، افزود: ۲۳ موسسه بزرگ ملی و استانی مسئولیت توسعه استان کرمان را برعهده گرفته‌اند هم‌چنین با توجه به این‌که سبک‌های قدیمی دیگر پاسخگوی توسعه نیستند بنابراین این مدلی که در کرمان در حال اجراست، سبک‌های قدیمی را می‌شکند.

وی از وحدت رویه همه ارکان استان در جهت توسعه استان سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک در استان کرمان ارزش کارآفرین مساوی با مجاهد خواهد بود.

رزم‌حسینی به اتحاد بین ارکان استان اشاره کرد و افزود: استان کرمان اولین استانی هست که ۱۰ نماینده آن با یکدیگر متحد هستند ضمن آن‌که از سوی دیگر همه ارکان استان کرمان با وجود سلایق مختلف سیاسی دل در گرو مبارزه با فقر دارند.

وی ادامه داد: امروز در سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران با یکدیگر مسابقه دارند و همه دنیا فهمیده هست، ایران حرف حقی در برجام زد در حالی که آمریکایی‌ها در برجام بدعهدی کردند اما کشورهای دیگر که صاحب فرهنگ هستند به تعهدات خود عمل کردند.

رزم‌حسینی به گشایش‌های صورت گرفته پس از برجام اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه یک ماه قبل انعقاد قرارد یک میلیارد یوروی در حوزه فولاد با کشور اتریش منعقد شد هم‌چنین انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی برای اجرای پروژه‌های دیگری در استان کرمان صورت گرفته هست.

استاندار کرمان یادآور شد: اگر نتوانیم بنیه اقتصاد خانوار را تقویت نکنیم در سایر حوزه‌ها نمی‌توانیم موفقیت لازم را بدست آوریم.

انتهای پیام