جدیدترین اخبار و مطالب

باشگاه خبرنگاران جوان - عضو هیات علمی دانشگاه سمنان موفقیت جهانی کسب کرد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

صاحب‌اخبار –

به گفته گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، انتشارات جان وایلی که شعبه مرکزی آن در ایالت نیوجرسی آمریکاست، از ناشران بین‌المللی بزرگ و معتبر به شمار می‌رود و با داشتن نماییندگی در بسیاری از شهرهای مهم جهان ، در حوزه تولید و فروش جهانی کتاب‌های دانشگاهی فعالیت دارد.

علی حقیقی اصل معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان گفت : انتشارات وایلی با اعطای گواهینامه ای ، پروفسور نیما امجدی عضو هیات علمی دانشگاه سمنان را به عنوان دبیر برگزیده این انتشارات در سال ۲۰۱۷ انتخاب کرد .

وی افزود: بنابر اعلام مسئولان این انتشارات ،این گواهینامه برای عملکرد برجسته پروفسور نیما امجدی در سال ۲۰۱۷ در بخش داوری و جمع بندی مقالات بین ژورنال های معتبر، به وی اعطا شده هست .

نیما امجدی از اساتید دانشكده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان هست که در سن‌ ‌۲۶‌ سالگي‌ مدرک‌ دکترا گرفت و به عنوان جوانترین پروفسور ایران شناخته شد .

بر اساس داده های منتشر شده از پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI) پروفسور امجدی در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار دارد و علاوه بر این عنوان پژوهشگر برگزيده ملي نیز هست.

انتخاب به عنوان جوانترين استاد کشور از سوی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری در سال ۱۳۸۵ ، کسب رتبه دوم در مسابقه بین المللی CIFE ، فارغ التحصيل ممتاز دانشگاه صنعتی شريف در سال ۱۳۷۶ ، پژوهشگر برتر استان سمنان در سال ۱۳۸۲ ، انتخاب به عنوان عضو نمونه هيات علمی دانشگاه سمنان در سال ۱۳۷۹ ، پژوهشگر برتر دانشگاه سمنان ، دريافت لوح تقدير در جشنواره کتاب استان سمنان بخاطر تاليف کتاب آشنايی با سيستم های هوشمند و انتخاب به عنوان دومين کتاب سال استان سمنان از عناوینی هست که نیما امجدی تاکنون کسب کرده هست .

امجدی فارغ‌التحصيل ليسانس برق- كنترل از دانشگاه صنعتي شريف ، فوق ليسانس برق- الكترونيك از دانشگاه صنعتي شريف وفارغ‌التحصيل دكتراي برق- قدرت از دانشگاه صنعتي شريف در شهريور ماه سال ۱۳۷۶ با معدل ۱۸ و ۴۸ صدم و درجه عالي در تز دكترا (كسب رتبه اول دانشكده برق و رتبه دوم كل دانشگاه صنعتي شريف) هست .

از سوابق پژوهشی دکتر امجدی هم می توان به تاليف چندین كتاب ، ثبت چندین اختراع ، تحریر مقالات متعدد علمی و چاپ آنها در ژورنالهای مختلف علمی معتبر و ISI و ارائه در کنفرانس های ملی و بین المللی ، انجام سه طرح پژوهشی دانشگاهی و يک پروژه مشترک با صنعت، عضو ارشد (Senior Member) انجمن IEEE و Reviewer ژورنالهاي IEEE و IET و EPSR اشاره کرد .

انتهای پیام / ق

جزئیات کسب رتبه جهانی عضو هیات علمی دانشگاه سمنان

∎​