جدیدترین اخبار و مطالب

برخی قوانین بر منابع مالی تامین اجتماعی تاثیر منفی داشته هست

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶


کد اخبار:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گفته روز شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی فارس، رضا امینی در دیدار با استاندار فارس و مسئولان تامین اجتماعی این استان در شیراز افزود: به طور مثال اجرای سه مرحله قانون مشاغل سخت و زیان آور منجر به افزایش ناصواب مستمری بگیران در سال های اخیر و همچنین کاهش ضریب تعداد مستمری بگیران به بیمه شدگان شده هست.
وی بیان کرد: عمده ترین منابع سازمان تامین اجتماعی به عنوان نهادی درآمد هزینه ای، از محل وصول حق بیمه تامین و ارایه تعهدات کوتاه و بلند مدت به ۴۲ میلیون بیمه شده از محل همین منابع داخلی میسر می شود.
امینی اظهار داشت: خدمات بیمه ای تامین اجتماعی از طریق یک هزار واحد بیمه ای و خدمات درمانی و به وسیله ٣٠٠ واحد درمانی ملکی به افراد زیر پوشش این سازمان ارایه می شود و از گردش عظیم مالی این سازمان می توان به پرداخت ماهیانه مبلغ ۶هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به سه میلیون خانوار تحت پوشش به عنوان مستمری اشاره کرد.
او گفت: فلسفه وجودی تامین اجتماعی، حمایت از بخش تولید و اشتغال هست و این سازمان می کوشد از قشر مولد جامعه و کارفرمایان حمایت کند.

** بیمه شدگان فارس از خدمات درمانی کمتری بهره مند هستند
استاندار فارس هم در این نشست گفت: بیمه شدگان تامین اجتماعی فارس نسبت به بیمه شدگان سایر استان ها از خدمات درمانی کمتری بهره مند هستند و به عنوان یک مطالبه عمومی با ساخت بیمارستان جدید این سازمان در شیراز، شاخص توزیع امکانات درمانی به میانگین کشوری نزدیک می شود.
اسماعیل تبادار، در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به نقش تامین اجتماعی در حمایت از بخش تولید، اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود و رکود فعالیت برخی صنایع، تفویض برخی تصمیم ها در چارچوب قوانین به مدیران استانی تامین اجتماعی می تواند در رفع موثر و بهنگام موانع تولید مفید واقع شود.
وی با توجه به موقعیت جغرافیایی، باستانی و مذهبی فارس گفت: شرکت های گردشگری تامین اجتماعی با ایجاد هتل هایی همچون هتل هما افرون بر ارزش آفرینی در حوزه گردشگری می تواند در تامین منابع پایدار تامین اجتماعی نقش مهمی ایفا کند.
تبادار، همچنین خواستار پیگیری و تسریع طرح انتقال کارخانه پشم شیشه و سیمان فارس به دلایل مسایل زیست محیطی به خارج از شهر شیراز شد.

** ٤٥ درصد از جمعیت فارس زیر پوشش تامین اجتماعی هستند
مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس نیز در این دیدار اظهار داشت: هم اینک ۴۵ درصد از جمعیت این استان که مشتمل بر ۲ میلیون و ۸۲ هزار نفر هست زیر پوشش این اداره کل قرار دارند.
عبدالکریم نباتی افزود: این اداره کل ماهانه ۱۶۲ میلیارد تومان به ١٣٠ هزار خانوار بازنشسته و از کارافتاده تحت پوشش خود مستمری پرداخت می کند.
وی گفت: امیدواریم که با مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی و پرداخت بخشی از مطالبات تامین اجتماعی از سوی دولت بتوان خدمات موثرتری به جامعه هدف سازمان تامین اجتماعی ارایه کرد و از مخاطرات آتی صندوق های بیمه ای کاست.
نباتی اظهار کرد: در حال حاضر خدمات اداره کل تامین اجتماعی فارس از طریق ۳۴ شعبه ثابت، ۲۵ شعبه اقماری و هفت کارگزاری به افراد زیر پوشش این نهاد ارایه می شود.

** نوید راه اندازی چهار مرکز جدید درمانی در فارس
مدیر درمان تامین اجتماعی فارس هم در این دیدار گفت: برای سلامت و درمان بیمه شدگان زیر پوشش این اداره کل در سال ۹۵ رقمی افزون بر یک هزار و ۲۱۳ میلیارد تومان هزینه شد.
اکبر امیری افزود: همچنین در چارچوب اجرای طرح پزشک خانواده، سالانه ۱۰۹ میلیارد تومان به یک هزار و ٥١٢ پزشک خانواده طرف قرارداد تامین اجتماعی فارس پرداخت می شود.
او بیان کرد: خدمات درمانی تامین اجتماعی در استان فارس از طریق یک بیمارستان، ۱۸درمانگاه عمومی و تخصصی ملکی و همچنین انعقاد قرارداد با بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ مرکز درمانی طرف قرارداد به جامعه هدف ارایه می شود.
امیری ادامه داد: امیدواریم با راه اندازی چهار مرکز درمانی جدید در نورآباد ممسنی، سپیدان، داراب و لار در دهه فجر امسال و تیرماه سال ۹۷ خدمات بهتری به بیمه شدگان ارایه دهیم.
مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران استان فارس هم اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۶ تا کنون بیش از پنج هزار و ۱۰۰ فقره تسهیلات ازدواج و تهیه جهیزیه به زوج های جوان پرداخت شده هست.
خسرو وردی افزود: این بانک تلاش کرده با ارایه تسهیلات مالی از اقشار مختلف حمایت کند به سبب برنامه تفویض انجام امور بانکی را به شعبه های زیرمجموعه خود واگذار کرده تا از مراجعه غیر ضرور مشتریان به اداره امور شعب جلوگیری کند.
او بیان کرد: بانک رفاه کارگران فارس با ۵۷ شعبه توانسته هست رتبه های اول تا سوم کشوری را در بسیاری از شاخص های عملکردی در کشور کسب کند.
در ادامه این دیدار، لوح سپاسی از سوی سید تقی نوربخش، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور به استاندار فارس اهدا شد.
۲۰۲۷ /۶۱۱۸
دریافت اخبار: سید احمد نجفی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی

انتهای پیام /*