جدیدترین اخبار و مطالب

تأکید استاندار بر تبدیل چهارمحال و بختیاری به قطب گردشگری

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

استاندار چهارمحال و بختیاری به اجرای دستور رئیس جمهور مبنی بر تبدیل این استان به قطب گردشگری تأکید کرد.

به گفته ایسنا و  به نقل از روابط عمومی استانداری چهارمحال  و بختیاری، اقبال عباسی در نخستین سفر رسمی خود به شهرستان لردگان از توابع چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: تبدیل این استان به قطب گردشگری کشور از مهمترین مصوبات سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به شهرکرد هست.

وی افزود: تهیه و تصویب طرح جامع گردشگری چهارمحال و بختیاری در هیات دولت در دستور کار مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار گیرد.


عباسی تصریح کرد: امسال مجموع اعتبارات عمرانی چهارمحال و بختیاری ۶۰۰۰ میلیارد ریال بوده و این در حالیست که هزینه جاری دولتی در استان بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال هست. به همین منظور جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی با هدف سرمایه گذاری در بخش های مختلف چهارمحال و بختیاری ضرورت دارد.


استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در سفر امروز به شهرستان لردگان مشکلات این شهرستان در مدت افزون بر ۱۲ ساعت بررسی و راهکاری لازم برای رفع برخی از این مسائل ارائه شد. بیشترین مشکلات شهرستان لردگان در زمینه های تامین آب آشامیدنی، آب و فاضلاب، آب کشاورزی، تکمیل مصلا، بهره برداری از پتروشیمی، توسعه گردشگری، احداث باغات، ارتقای کشاورزی و بهبود جاده های ارتباطی هست.


عباسی اظهار کرد: به طرح های حوزه بهداشت و درمان و گردشگری شهرستان لردگان در بودجه سال ۱۳۹۷ توجه بیشتری می شود.


وی ادامه داد: حذف نقاط حادثه خیز و احداث آزاد راه لردگان – دهدز جز برنامه های اولویت دار مسئولان چهارمحال و بختیاری برای تسریع در روند توسعه ای شهرستان لردگان هست.


نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تأمین آب آشامیدنی مردم به ویژه در بخش های فلارد و خانمیرزا از توابع این شهرستان جزو خواسته های مهم مردم محسوب می شود.


محمد خالدی بیان کرد: تامین آب مورد نیاز طرح های کشاورزی مانند فلارد یک و دو باید به طور جدی در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد. افزایش اعتبارات عمرانی شهرستان لردگان به ویژه در فصل راهسازی از خواسته های مردم این شهرستان هست.


خالدی عنوان کرد: مجوزهای قانونی احداث آزاد راه لردگان – ایذه صادر شده و آغاز عملیات اجرایی آن نیازمند جذب سرمایه گذار توانمند هست. فراخوان و جذب سرمیاه گذاران داخلی و خارجی روند اجرایی و بهره برداری از آزاد راه لردگان – ایذه را سرعت می بخشد.


نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان لردگان به ویژه در بخش خانمیرزا به ارتقاء و تخصیص اعتبارات بیشتری نیاز دارد. ارتقای سیاسی بخش خانمیرزا به شهرستان و گشایش فرمانداری در آن سال هاست از سوی مردم و مسئولان در حال پیگیری بوده که تسریع در روند اجرای آن ضروری هست.

انتهای پیام