جدیدترین اخبار و مطالب

شفا آنلاین - جلوگیری از آلزایمر با ورزش‌های هوازی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

شفا آنلاین – جلوگیری از آلزایمر با ورزش‌های هوازی

دسته بندی : اخبار تاریخ : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

شفا آنلاین>سلامت>پزشکان در مطالعه‌ای به بررسی فوائد ورزش کردن در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر پرداختند.

به گفته شفا آنلاین، سال گذشته گروهی از محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی دریافتند یک سوم موارد ابتلا به بیماری آلزایمر(Alzheimer) از طریق تغییر در سبک زندگی قابل پیشگیری هست.

همچنین در این بررسی بر ۹ اقدام جهت کاهش خطر ابتلا به این بیماری تاکید شد که یکی از آنها انجام فعالیت‌های ورزشی بوده هست.

در حقیقت پذیرفته شده که ورزش کردن روش خوبی برای پیشگیری از ابتلا به زوال عقل(Dementia) هست و سازمان جهانی بهداشت هم توصیه کرده افراد ۶۵ سال به بالا باید در هفته ۱۵۰ دقیقه ورزش هوازی انجام دهند تا از خطر ابتلا به زوال عقلی در امان باشند.

اکنون گروه دیگری از محققان آمریکایی به بررسی ژرف‌تر فوائد ورزش کردن روی قدرت شناختی با استفاده از ابزارهای جدیدتر پرداختند.

در این مطالعه که روی ۱۱۴۵ فرد بزرگسال مستعد ابتلا به بیماری آلزایمر انجام گرفت مشخص شد عملکرد شناختی افراد مسنی که تنها ورزش هوازی انجام داده‌اند سه برابر بهتر از افرادی هست که به انجام ترکیبی ورزش‌های هوازی و تمرینات تقویت کننده عضلات اقدام می‌کنند.

همچنین افراد بزرگسالی که به طور کلی ورزش می‌کنند عملکرد بهتری نسبت به افرادی دارند که از انجام هر گونه حرکت ورزشی خودداری می‌کند.