جدیدترین اخبار و مطالب

ضریب تخت بیمارستان در لرستان به 2.2 خواهد رسید

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

ضریب تخت بیمارستان در لرستان به ۲٫۲ خواهد رسید

دسته بندی : اخبار تاریخ : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ضریب تخت بیمارستان در استان به ۲٫۲ خواهد رسید.

به گفته ایسنا، پیمان آسترکی در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم بیمارستان شفای خرم‌آباد، اظهارکرد: سلامت و درمان از دغدغه‌های همه جامعه و مسئولین محسوب می‌شود. طرح تحول سلامت تا حدود زیادی دغدغه مردم را در این بخش از بین برده هست. 

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: در لرستان ضریب تخت بیمارستانی نسبت به جمعیت استان قبل از اجرای طرح تحول سلامت حدود ۰٫۸ و یا ۰٫۹ بود اما از سال ۹۳ تاکنون با سرمایه‌گذاری‌ها و تخصیص منابع در این عرصه تعداد تخت‌های بیمارستانی به ۲۴۵۰ و ضریب ۱٫۱ رسید. بنا بر برنامه ریزی‌های انجام شده تا افق ۱۴۰۴ ضریب تخت بیمارستانی در لرستان به ۲ برابر یعنی حدود ۲٫۲ خواهد رسید. 

 

وی بیان کرد: در لرستان به علت کمبودها تعدادی از بیماران جهت درمان به خارج از استان می‌روند که این مطلوب ما نیست و باید تمام خدمات درمانی در استان ارائه شود.  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: این پتانسیل در استان لرستان وجود دارد و باید از سرمایه‌گذاری در بخش بهداشت و درمان استفاده کنیم. بیمارستان شفا یک برند موفق برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در عرصه بهداشت و درمان هست. 

 

وی با بیان اینکه باید سرمایه‌گذاری بیشتری در استان برای اشتغال صورت گیرد، گفت: رسانه‌ها امنیت روانی در استان را برای سرمایه‌گذاری منعکس کنند. 

 

اسد عبداللهی فرماندار خرم‌آباد نیز در این مراسم گفت: طرح تحول سلامت یکی از کارهای مهم دولت تدبیر و امید بود که طی چهار دهه گذشته تحول عظیمی در بخش بهداشت و درمان استان صورت گرفته هست.  مراکز درمانی در استان لرستان تجهیز و بازسازی شده‌اند که تعداد آنها در حال افزایش هست. 

 

فرماندار خرم‌آباد با بیان اینکه دولت اهمیت خاصی به بخش خصوصی داده هست و باید این بخش را تقویت کرد، افزود: ایجاد شغل برای دولت بسیار سخت هست و باید به سمت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برویم. 

 

عبداللهی گفت: بخش بهداشت و درمان در استان لرستان موفق عمل کرده هست. 

 

همچنین دکتر روح‌الله فکوری رئیس سابق بیمارستان شفا خرم‌آباد در این مراسم، گفت: جدا شدن مدیر از سیاست‌گذاری یک ضرورت هست. زمینه‌های ارائه خدمت بهتر فراهم می شود و توسعه جز با سرمایه‌گذاری رخ نخواهد داد. 

 

وی تصریح کرد: بودجه عمومی دولت در شرایط فعلی به تنهایی کفاف پروژه‌های زیرساهتی و هزینه‌های جاری را می‌دهد. سرمایه‌گذاری بخش خصوصی رونق استان را به همراه خواهد داشت و سرمایه نیاز به ثبات اجتماعی و امنیت دارد. 

 

وی با بیان اینکه نقاط ضعف و کم و کاستی‌ها در استان باید کمتر منعکس شود، افزود: انتقاد لازم هست اما باید در پیشرفت کار اثر داشته باشد.  هیچ استانی وخامت اشتغال استان لرستان را ندارد و رسانه‌ها باید امنیت مطلوب را برای سرمایه‌گذاری فراهم کنند. 

 

فکوری با بیان اینکه ۹ سال هست رتبه یک کشور را داریم، گفت: باید زمینه ارائه خدمات بیشتر در لرستان فراهم شود. 

به گفته ایسنا در پایان این مراسم دکتر رامین خسروی به عنوان رئیس جدید بیمارستان شفا معرفی شد.  


انتهای پیام